Mental Masking Nedir?

Zihinsel Maskeleme Bir İletişim Formatıdır!

Mental Masking®, kelime anlamı olarak, zihinsel maskeleme anlamına gelmektedir. Mental Masking® bir meta disiplin ve modeldir. En etkili oldukları alanlarda kullanılarak beynin başarı ve mutluluk için maskelenmesini sağlar. Zihni kontrol altına alma yöntemi olarak bilinen tüm problemlerin üstesinden gelebilecek bir uygulamadır. Kişisel beceri ile yeteneklerin ortaya çıkarılması ve pekiştirilmesinde kullanılan MM®, algılama, duygu, düşünme ve davranış süreçlerini bilinçli hale getiren, yapıcı bir şekilde geliştirmede kullanılan bir dizi yöntem içerir. Ayrıca bu model eğitim, sağlık, aile, yönetim, satış ve spor bilimlerinde de başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Sayısız veri algılarımız tarafından iletilir ve işlenir. Ancak her veri beynin değişimi için aynı etkiyi yaratamaz. Bilginin beyne işlenmesi ve değişim gerçekleştirebilmesi için bu bilginin kritik yapı/critical factor tarafından kabul edilmesi büyük önem taşır. Mental Masking® modeli bu noktada bize kolaylık sağlar. Bu verinin içsel olarak kabul edildiği inancını oluşturur. Maske gizler, korur ve değiştirir.

Örneğin yıllarca annesi ve babası tarafından “Tabağındakini bitirmezsen doyamazsın.” telkinleri ile doygunluğun mideden beyine gelen bir sinyal ile değil de “tabağın bitmesiyle” ilişki olduğuna dair zihnine maske takılmış birisinin ilerleyen yaşlarda kilolu olması kaçınılmazdır. Bizi korkutan şey yükseklik ya da örümcekler ya da yeni insanlarla tanışmak değildir; asıl sorun bizim yükseklikten, örümceklerden ve yeni insanlardan korkmayı öğrenmiş olmamızdır. Bebeklerin sadece iki korku ile doğduklarını biliyoruz: Bunlar düşme korkusu ve yüksek seslere karşı duyulan korkudur. Geri kalan tüm korkular zihnimize öğretilmiştir. Bu korkuyu işleyen maskeyi yıllar önce takabildiysek korkmadığımız ya da cesur olduğumuzla ilgili yeni bir maskeyi de takabilir ve yeni tasarlanmış kişilik modeli olarak benimseyebiliriz. Öğrenmek ve değişim, kişisel özgürlüğe giden bir yoldur. Mental Masking®, zihni oluşturan üç kavramın maskelenip değiştirilmesi üzerine odaklanmıştır; düşünce, davranış, duygu.

Yasal Uyarı: Tüm hizmetlerimiz kişisel gelişim yolculuğunda kişilerin farkındalığını arttırmak, öz potansiyelini açığa çıkartmak, özetle kişilerin yaşam kalitesini arttırmak amaçlıdır. Hiçbir koçluk hizmeti, etkinlik, seminer ya da toplantılarımız bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

MENTAL MASKING® MARKA