Hipnoz & Mental Masking® Eğitimi

En Hızlı ve Etkili Bilinçaltı Değişim Metodunu Öğren!

 

 • 2 Gün Süren Eğitimimizde “Hipnoz Nasıl Yapılır?” A dan Z’ye Öğreneceksiniz

Bu hipnoz eğitimi tek modülden oluşmaktadır. Bu tek modül ile Mental Masking® metodu temel alınarak hipnozu transsız veya translı olacak şekilde uygulayabileceksiniz.  Hipnoz uygulamanın en kolay yolunu öğreneceksiniz! Metodu daha yakından görmek için sayfanın en altında yer alan video içeriklerini inceleyebilirsiniz. Bu eğitim yüzyüze ve grup eğitimidir, online eğitim değildir.

 • Hipnoz & Mental Masking® Eğitimini Aldıktan Sonra Neler Yapabilirsiniz?

Bu eğitimden sonra hipnozun ne olduğunu ve onunla tam olarak neler yapılabildiğini öğrenmiş olacaksınız. Farklı indüksiyonlar kullanarak, başkalarını hipnoz edebileceksiniz. Hipnozu derinleştirip, telkinler ile hipnoz ettiğiniz kişinin bilinçaltında değişimler oluşturabileceksiniz.

Hipnotik fenomenleri kullanarak hipnotik derinliği test edebileceksiniz. Karşıdaki kişinin gözlerini telkin ile birbirine yapıştırma, kol katalepsisi (kolun telkin yolu ile kaskatı kesilmesi) veya hipnotik anestezi, hipnotik fenomenlere birer örnektir.

Posthipnotik telkin yerleştirmesini öğrenip uygulayabileceksiniz. “Alışverişe gittiğin zaman alışveriş arabana sadece sağlıklı gıdaları koyacaksın” bir posthipnotik telkindir. Ve ya “artık sigara gördüğün zaman ondan nefret ediyorsun” bir posthipnotik telkindir. Yani, hipnoz seansından sonra da belirtilen zamanlarda aktifleşen hipnotik telkinler.

Posthipnotik telkin olmasaydı, yapılan bütün hipnotik değişimler sadece hipnoz seansı esnasında geçerli olurdu ve kişi seanstan sonra hiçbir değişiklik hissetmezdi.

 • Hipnozda, kısa ve çözüm odaklı bir yaklaşım esastır. 1 dakikadan kısa sürede kişiyi hipnoz edebilirsiniz.

Bu eğitim ile yıllardır kullanılan hipnoz tekniklerini en modernleştirilmiş ve en basit haliyle birlikte öğrenecek ve telkinlerin ne kadar güçlü olduğunu keşfedeceksiniz. Tamamen doğaçlama yöntemleri öğrenerek farklı teknikler geliştirebileceksiniz. Mental Masking® metodu, klasik hipnozun aksine size sınırsız telkin kullanım özgürlüğü sağlayacak. En etkili ve kendi kullandığım favori tekniklerden oluşan bir koleksiyonu kullanarak diğer başarılı tekniklerin unsurlarıyla birlikte telkine dayalı uygulanması en rahat ve güvenilir sistemi sizlere sunacağız. Hipnozu en kolay yoldan keşfederek profesyonel bir hipnotist olmaya hazır olun!

 • Siz Hipnozu Uygulamayı Öğrenmeden Sizi Bırakmıyoruz

Eğitimimizi pratik uygulama esasına dayalı olacak şekilde tasarladık. Hipnozun çok karmaşık bir yöntem gibi algılandığını biliyoruz. Ancak kesinlikle endişe etmeyin, her an bolca pratik yapacaksınız ve biz bu pratikleriniz esnasında yanınızda olacağız. Sizi inceleyeceğiz, yönlendireceğiz ve onaylayacağız. Eğitim bittikten sonra da hipnoz çalışmalarınızı büyük bir özgüvenle sürdürebilmeniz için gerekli olan tüm desteği bulacaksınız! Eğitime katılım şartı yoktur, hipnozu öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

Güncel Eğitim Takvimimiz:

 

25-26 Haziran 2022 Cumartesi & Pazar | 10:00-16:00 2 GÜN
ANKARA | Seven Deep Hotel (Dolmak Üzere)

 

23-24 Temmuz 2022 Cumartesi & Pazar | 10:00-16:00 2 GÜN
İSTANBUL | Myspace Rooms 4.Levent

 

6-7 Ağustos 2022 Cumartesi & Pazar | 10:00-16:00 2 GÜN
İZMİR | Mövenpick Hotel

 

Kayıt ve Ücret Bilgisi

 • “Hipnoz & Mental Masking®” Türkiye Eğitimleri ücreti 5000 TL (KDV Dahil)’dir.

Kayıt yapabilmek için eğitimin 1000 TL’lik kısmını kapora olarak ödemeniz gerekmektedir. Aşağıda yer alan kayıt formunu doldurduktan 24 saat içinde banka bilgilerini paylaştığımız hesaba 1000 TL kapora ödemenizi yapmanız halinde kaydınız tamamlanacaktır. Tercihe bağlı olarak Kapora ödemenizi BURAYA TIKLAYARAK Kredi/Banka Kartınızla taksitli veya nakit olarak da yapabilirsiniz.

* Ücretin kalan 4000 TL’lik kısmını yine aynı banka hesabımıza tam ödeme olarak yapabilirsiniz. Ya da eğitim günü nakit olarak ödeyebilirsiniz.
** Kontenjanlarımız 20 kişi ile sınırlıdır.

BANKA BİLGİSİ
IBAN: TR42 0011 1000 0000 0073 8140 36
ALICI: KÜRŞAT KORZAY KOÇAK
BANKA: QNB FİNANSBANK

Ankara (25-26 Haziran 2022)İstanbul (23-24 Temmuz 2022)İzmir (6-7 Ağustos 2022)

 

Bu Eğitimde Başlıca Öğreneceğiniz Alanlar

 • Hipnoz Teorisi ve Pratiği

Hipnozun ne olduğunu ve zihninizle nasıl bağlantılı olduğunu öğreneceksiniz. Bilinçli zihin, bilinçaltı zihin ve kritik faktörün ne olduğunu anlayacaksınız.

Normal farkındalık ile hipnotik farkındalığın ne olduğunu öğreneceksiniz. Bilinçaltının ‘koruması’ olan kritik faktörü nasıl aşıp, danışanlarınızı derin bir hipnoz haline getirebileceğinizi öğreneceksiniz.

 • Hipnoz Nedir ve Ne Değildir – A’dan Z’ye Derinlik

Hipnoz hakkında geçmişten günümüze gelen efsaneler çoktur. Danışanınızın hipnoz hakkında bir korkusu olabilir. Bu korku, hipnoz hakkında sağdan soldan duyduğu yanlış bilgilerden oluşmaktadır.

“Ya hipnozdan çıkamazsam” diye korkan danışanınız, elbette hipnoza girmek istemeyecektir! Bu ve diğer korkuları nasıl yok edeceğinizi öğreneceksiniz.

 • Kişiyi Nasıl Hipnoz Ederiz? Farklı Teknikler ve Metotlar

Danışanınızı hipnoz etmek için çok farklı metotlar – yani indüksiyonlar – öğreneceksiniz. Her indüksiyon danışanınızı hipnoza götüren farklı bir araç gibidir diyebiliriz.

İnsan karakterlerine göre farklı indüksiyon kullanmayı öğreneceksiniz. Bazı insanlar yavaş gitmeyi sever, bisiklet tercih ederler. Bazıları ise uçak yolculuğunu sever. Bunun gibi insanları kategorize etmeyi öğrenip, onlara uygun hipnoza giriş yöntemi uygulayabileceksiniz.

 • Hipnozu Derinleştirmek ve Hipnotik Derinliği Ölçmek

Hipnozun önemli aşamalarından bir tanesi de hipnozu derinleştirmek, yoğunlaştırmaktır. Kişinin hipnoz hali ne kadar derinleştirilirse, verdiğiniz hipnotik telkinler danışanınızda o kadar güçlü yer eder.

Danışanlarınızı nasıl derin bir hipnoz haline ileteceğinizi ve bu hipnoz halini nasıl test edebileceğinizi öğreneceksiniz. Sadece gevşemiş ama hipnoz olmamış bir danışanınıza vereceğiniz telkinler hiçbir etki yapmayacaktır. Bu sebeple “ Hipnozun derinliği nasıl test edilir?” öğreneceksiniz.

 • Posthipnotik Telkinler ve Uygulamalar

Posthipnotik telkin, hipnozdan sonrada etkisi devam eden telkin demektir. Danışanınız sigarayı bırakmak istiyorsa, seanstan sonra artık canının sigara çekmemesi lazım. Buna yönelik posthipnotik telkinler verilmez ise, danışanınız hiçbir şey olmamış gibi sigara içmeye devam edecektir.

Hipnotik telkin nasıl formüle edilir? Nasıl güçlendirilir? Nasıl danışanınıza kabul ettirilir? Bunların hepsini öğreneceksiniz.

 • Mental Masking® ile Hipnozu Öğrenmek

Danışanlarınızdaki negatif duyguları nasıl sıfırlayacağınızı öğreneceksiniz. Negatif anılar (travma gibi) zihinde istenmeyen anlarda baş gösterebilir. O travmatik anılardaki duyguları nasıl boşaltacağınızı öğreneceksiniz.

Mental Masking® ile öğrenecekleriniz;

Bilinçaltı parçalarıyla nasıl iletişime geçilir?
Bilinçaltı parçaları arasında uzlaşma olmazsa, ne yapılır ?
Herhangi bir sorunun gerçek nedenini, kaynağını nasıl hızlıca keşfedersin?
Hızlı regresyon tekniği ile, bir sorunun kaynağı olan anıyı (İŞE) nasıl bulabilirsiniz ve çözümlersiniz?
Problem tamamen çözülmezse ne yapmalısınız?
İçsel çatışmayı nasıl tanır, nasıl çözersiniz
Hipnoz telkinlerini nasıl daha güçlü hale getirirsiniz?

 

Hipnoz Demosu:

 

Sigarayı Bıraktı:

 

Eğitim Tanıtımı:

 

Katılımcı Yorumları:

YASAL UYARI

 

 • Bu eğitim “insan sağlığına yönelik” bir amaç ve içeriğe sahip değildir; Sağlık alanı dışında olan kişisel gelişim ve davranış değiştirme eğitimlerine yönelik yaklaşımları öğretmeyi amaçlar. Bu sayfada detaylıca yer verilen sertifikalı trans teknikleri eğitimi, hekim veya psikolog olsa da olmasa da, kişilere klinik konularda tedavi yetkisi vermez, tedavi becerileri kazandırmaz.
 • Bu eğitim trans tekniklerini öğretmenin yanı sıra kişisel gelişime yönelik uygulama alanlarını kapsar. Bu eğitimde transın klinik veya tıbbi olmayan uygulamalarını icra edebilecek bilgi ve beceriyi edinmiş olursunuz. Bu eğitim size tedavi yapma yetkisi vermez. Hipnozun klinik/tıbbi alanlarındaki uygulamaları sadece hekim, psikolog ve psikiyatrist hekimlerin yetki alanındadır. Hipnoz sanatı ve kişisel gelişim uygulamalarına ilgi duyan ve asgari iletişim becerilerine sahip olan her meslek grubundaki katılımcılara (üniversite mezunu olmaları şartıyla) açık olan trans teknikleri eğitimleri tedavi alanındaki öğretileri içermez.
 • Ancak hipnoz indüksiyonlarını öğrenmek, kişiyi klinik veya tıbbi konularda hipnoterapi uygulayabilecek bir uzman haline getirmez. Bir klinik psikolog, hekim ya da psikiyatrist değilseniz, bu tür eğitimler size örneğin; “panik bozukluk” tedavisi yapabilecek bir yeterliliğe getirmediği gibi böyle bir yetki de vermez. Hatta “tedavi” kapsamına giren tıbbi hiçbir uygulamada sizi yetkin bir seviyeye getirmez. Zira klinik problemlerin doğasıyla ilgili alt yapıyı hipnoz veya trans eğitimlerinde değil, üniversitenin ilgili bölümlerinde aldığınız lisans ve yüksek lisans eğitim sayesinde öğrenirsiniz. (Örn: Tıp Eğitimi). Unutmayınız ki hekim veya psikolog değilseniz tanı koyma yetkiniz olmadığı gibi bu eğitimi almanız sizi ruh sağlığı ile ilgili veya tıbbi uygulamalar yapacak donanım ve yetkiyi kazandırmaz. Hipnozun tek kullanım alanı klinik uygulamalar değildir ancak ülkemizde hipnozun sağlık alanındaki kullanım yetkisi sadece hekimlere verilmiştir. Bir “kalem”, şiir yazmak için de kullanılabilirken, birinin gözüne batırırsanız kişiye zarar vermeniz de mümkündür. Yani kalem tehlikeli değildir ve kimsenin kullanımına yasaklanmamıştır. Herkes kalem kullanabilir ancak onu ne amaçla ve ne şekilde kullandığınız elbette önemlidir. Hipnoz ve benzeri uygulamalar da böyledir.
 • Kişisel gelişimciler bu öğretileri kendi alanlarında kullanabilirken hekim ve psikologlar kendi alanlarına paralel olarak daha geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Bu eğitimin içeriği hipnozla tıbbi uygulama yapmakla ilgili konuları içermez. Bu nedenle bu eğitim her meslek grubundan geniş bir katılımcı kitlesi için uygundur. Eğer sağlık bakanlığı onaylı olan ve insan sağlığına yönelik hipnoz (ve hipnoterapi) uygulamalarını öğrenmek istiyorsanız ve hekimseniz, Sağlık Bakanlı onaylı sertifikasyon yapan eğitimlere başvurmalısınız. Özet olarak; hipnoz veya trans tekniklerini öğrenmek -eğer klinik alt yapınız yok ise- size tedavi yapma yetkisi vermediği gibi böyle bir yeterlilik de kazandırmaz. Bu eğitim, klinik olmayan, “temel motivasyon” ve “kişisel gelişim” kapsamındaki konulardaki trans bilgi ve becerisi kazandırmayı hedefler. Eğer hekim veya psikolog iseniz bu eğitim sizi kendi alanınızdaki uygulamalarınızda bilinçaltı temelli tedavi yapacaksanız sizi sadece transa alma bilgi ve becerileriyle donatacaktır.

KAYIT VE İPTAL ŞARTLARI

 • Kontenjanımız genellikle günler öncesinden dolar. Herhangi bir eğitim tarihinin ertelenme ihtimali çok düşük olsa da Korzay Koçak eğitimi herhangi bir sebeple ertelerse; size ayrılan yer (yeni tarih sizin için de uygunsa), ilan edilen bir sonraki eğitim tarihi için rezerve edilebilir. Eğitim tarihine 15 gün kala kayıtlar kesinleşir ve ön ödeme iadesi yapılamaz.
 • Korzay Koçak, herhangi bir sebeple gerek duyarsa eğitim tarihini ileri bir tarihe erteleme hakkını, eğitim salonu değişikliği hakkını saklı tutar.
  Ödemesini yaparak kaydını kesinleştirmiş olanlar bu şartları kabul etmiş sayılır.